Kombi Manyetik Filitre-takdırın kireçlenmelerden tortulardan ısı kayıplarından kurtulun - SUTES- su kaçağı izmir,su kaçağı tespiti izmir,su tesisatçısı izmir,su tesisatı,izmir tesisat,petek temizleme,petek temizliği,su kaçakları,tuvalet tıkanıklığı açma izmir

Elektronik Cihazlar ile Su Kaçağı Kalörifer Kaçağı Kırmadan Tespit Su Kaçak Onarım Kimyasalları ile Kırmadan Tamir,Kalorifer Kombi Petek Temizleme - (0538) 785 31 91
İçeriğe git

Kombi Manyetik Filitre-takdırın kireçlenmelerden tortulardan ısı kayıplarından kurtulun

Su Kaçağı Tespiti

MAGNACLEAN PROFFESIONAL NEDİR?

MagnaClean Professional, kapalı veya açık ısıtma sisteminizin temizliğini, bakımını ve kombinizin randımanlı şekilde çalışmasını sağlayan, içerisinde çok kuvvetli doğal mıknatıs bulunan bir manyetik filtredir.
Günümüzde yüksek ısı randımanlı ısıtıcıların çağında yaşıyoruz. Fakat yıllarca ısı sistemlerinin temizliği ile ilgili olarak çok az dikkat sarf edilmiştir. Sistemlerin çoğunluğu siyah renkli demir oksit birikimine maruz kalmaktadır. Bu durum radyatörlerde ve sistemdeki diğer metalik parçalarda paslanmaya sebep olur ve kalın pislik birikimi ve tortu oluşur.
Kullanılan sistemdeki su içinde, devamlı olarak bu pislik mikron ölçüsünden çok büyük parçacıklara ulaşarak dolaşmaya çalışmaktadır. Bu pislik her yere bulaştığı gibi özellikle sirkülasyon pompalarının ve valflerin bozulmasına neden olur. En önemlisi kombi içindeki pahalı ve önemli olan esanjor zarar görür ve ısı randımanı düşer. Burada saymış olduğumuz tüm  olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tesisat sisteminize MagnaClean Professional takmanız halinde derhal etki gösterir ve tesisatınızı korur.Yapılan testler bu pisliğin çok azının bile ısıtıcı randımanını düşürdüğünü göstermiştir.
MagnaClean Professional dikkatle ve tecrübe ile projelendirilerek bu pisliğin % 100 ‘nün ısıtma sisteminden temizlenebilmesini mümkün kılmıştır. MagnaClean Professional filtresi bir defa takıldıktan sonra, ısı sisteminizin yıllarca en iyi randımanla çalışmasını sağlayacak, korumayı getirdiği için harcadığınız yakıt miktarı azalacaktır.
Bağımsız ısı mühendisi Chris ADEY tarafından MagnaClean Professional filtre; ısıtma sistemlerinin randımanı için özellikle temizlik ve bakım için geliştirilmiştir.
Montajı 360 derece dönebilen valfli bağlantı parçalarıyla bir çok yerde kolayca yapılabilmektedir. Bu valfler özel olarak MagnaClean Professional filtre için projelendirilmiş olup, içinde yüksek kaliteli PTFE ve EDPM sızdırmazlık elemanları kullanılmıştır. Diğer bir avantaj kapağı üzerine monte edilmiş olan ‘’PRO-FILL’’ hava alma ve kimyasal dozajlama valfidir. Kapağı açmadan hem sistemin havası alınabilmekte, hemde sistem içine bu valf yardımıyla pasa karşı istediğiniz koruyucu kimyasallar konulabilmektedir. Hava alma vidası çıkartılır ve kimyasal vida yerine takılarak sisteme enjekte edilir. Kimyasal ilavesi şimdiye kadar hiç bu kadar kolay olmamıştı.
MagnaClean Professional filtresi ısı sisteminizin yıllarca en iyi randımanla çalışmasını sağlayacak korumayı size sağladığı için hem mali getiri hemde artan güvenilirlik kazandıracaktır.
Ömrü sisteminizle aynı olmakla birlikte, ayrıca 2 yıl garantilidir.

 ÖNEMLİ NOT

Su giriş ve çıkışı her iki tarafından olabilir.
Garanti Kartı’nı doldurmayı lütfen unutmayınız.
Bu Teknolojinin Yararları
Basit montaj ve servisi zaman ve para tasarrufu sağlar.
Isıtma devresine takılır takılmaz netice verir.
Takıldıktan sonra ömür boyu hiçbir masraf çıkartmaz.
Kimyasal Dozajlama üzerindeki valfı sayesinde çabuk ve kolaydır.
Çok uzun ömürlüdür ve 2 yıl garanti verilmektedir.
Karbon emisyonlarını azaltır.
SIKÇA SORULAN SORULAR VE YANITLARI

MAGNACLEAN Proffesional’ı nereye monte edebilirim ?


Cevap. MagnaClean Professional bütün ısıtma sistemlerine uygundur. Ana ısı devresi üzerinde herhangi bir yere monte edilebilir. Isıtıcı için en iyi korumayı sağlamak bakımından MagnaClean Professional ‘ın en son radyatör ile ısıtıcı arasındaki bir boru hattına (geri dönüş hattına) monte edilmesi tavsiye edilir. Bağlantı yapılan yerde servis için uygun bir boşluğun olması montaj yerinin seçilmesi bakımından önemlidir.
Soru.MagnaClean Professional kabı üzerindeki hangi bağlantı su girişi, hangisi su çıkışıdır?
Cevap. MagnaClean Professional ‘ın her iki bağlantı yeri su girişi veya çıkışı için kullanılabilir.
Soru. MagnaClean Professional yatay olarak monte edebilir mi?
Cevap. MagnaClean Professional her şekilde monte edilebilir. Her bir açma-kapama valfi 360 derece kendi etrafında dönebildiği için montajın yatay olarak da yapılabilmesini mümkün kılar.
Soru. MAGNACLEAN hangi sıklıkta servise uygundur?
Cevap. MagnaClean Professional genelde bir yıl boyunca toplanacak pislikleri tutmak için projelendirilmiştir. Bu bakımdan genel olarak her yıl ısıtıcı servisi yapılırken yılda bir defa içi temizlenir. Eğer sistemde su akışı normal değilse ve fazla pislik varsa filtrenin muayyen aralıklarla kontrol edilerek temizlenmesi ve daha sonra yılda bir defa temizlik işleminin tekrarlanması tavsiye edilir. Periyodik olarak filtreyi kontrol etmek Montaj ve Servis broşüründe görüldüğü gibi kolaydır.
Soru. MagnaClean Professional ile kimyasalları kullanabilir miyim?
Cevap. Evet. Piyasada bulunan kimyasalları ve asitli karışımları MagnaClean Professional ile kullanabilirsiniz. Patentli ‘’Pro-Fill’’ hava valfi sayesinde kimyasalların ısı devresine filtre kapağı üzerinden kimyasal dozajlama üniteleri vasıtasıyla konulması çok kolaydır.
Ayrıca su devresini her iki valfi ile kapattıktan sonra, kapağı açıp filtre kabına da kimyasallar konulabilir. Sonra valfler tekrar açılır ve su devri daimi sağlanır.
Soru. MagnaClean Professional’ın kullanımı ne kadardır?
Cevap. MagnaClean Professional ısıtıcı gibi onun ömrü kadar dayanıklıdır. Genel olarak on yıldır. İki yıl garanti verilmektedir. Garanti takıldığı tarihte başlar
Soru. 28mm. boruya ne takabilirim?
Cevap. MagnaClean Professional 28mm. Bunun için projelendirilmiştir, fakat aynı zamanda istenirse daha fazla pislik toplamak için 22mm. lik filtre yerinede takılabilir.
Soru. Kalp pilim var.MagnaClean Professional beni etkiler mi?
Cevap. Diğer bütün manyetik ürünlerde olduğu gibi MagnaClean Professional da kalp piliniz varsa dikkatle kullanılmalıdır. Kabına monte edilmiş şekilde kabının dışındaki manyetik alan çıplak mıknatısa göre onda bir daha azdır.
MagnaClean Professional, tesisata nasıl montaj edilir?
MagnaClean Professional, bütün ısı sistemlerine uygundur ve ana devre üzerinde herhangi bir yere monte edilebilir. Isıtıcı için en iyi neticeyi alabilmek için montaj yeri aşağıdaki şemalarda görüldüğü gibi “ A “ pozisyonu olup, ısıtıcıdan önceki son radyatörden sonra takılan pozisyondur. Monte edildiği yerde mutlaka servis imkanı sağlayacak bir boşluk olmalıdır. Aşağıdaki şemalar MagnaClean Professional’ın montajını yapacak servis elemanlarına, randımanlı ısı projesi yapan mühendislere yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

 

 

Montaja başlamadan önce ısıtma sisteminin suyunu
boşaltınız yada su beslemesini tapa ile kapatıp,
genleşme kabından da su gelmesini önleyiniz

Plastik boru kesici ile borunun 204 mm.lik kısmını
kesip aradan çıkartınız.

 

 


Orijinal kutu içinde bulunan ve üstünde açma-kapama
valfleri olan, 360 derece dönebilen bağlantı parçalarını
MagaClean Professional’ın üzerindeki bağlantılara
gerekli PTFE band(Teflon) kullanarak veya sızdırmazlık
sağlayacak şekilde monte ediniz


MagnaClean Professional’ı takacağınız her iki borunun
ucuna ¾ (üç çeyrek) dişi, içi vidalı bağlantıyı ısıtarak
kaynatınız. Bu bağlantılara göre uygun olacak şekilde
valf ağızlatını pozisyonlayınız.

  

Borular ile valflar arasına sızdırmazlık contalarını
yerleştirip somunlarını vidalayınız. ASLA AŞIRI
SIKMAYINIZ! Sisteme su doldurmadan önce valfların
‘’ON’’ Açık pozisyonda olduğundan emin olunuz.
Gerekirse MAGNACLEAN Professional’ın kapağı
üzerindeki hava alma valfı yardımıyla sistemin havasını
alabilirsiniz. Etrafı kirletmemek için tedbir alınız.

Sistem havası alındıktan sonra ısıtma sistemini 5 dakika
çalıştırınız ve kaçaklar varsa kontrol ediniz.
Kendinden yapışkan etiketi uygun bir yere yapıştırıp
montaj tarihini,seri numarasını ve yerini yazınız.
Eğer taktığınız sistem daha önceden kurulmuş ve
çalıştırılmış ise orayı terk etmeden evvel mutlaka
‘’Servis temizleme işlemi’’ ni yapınız.

 

MagnaClean Servis Temizleme İşlemi Nasıl yapılır?

MagnaClean Professional genelde bir yıl boyunca toplanacak pislikleri tutmak için projelendirilmiştir. Bu bakımdan genel olarak her yıl ısıtıcı servisi yapılırken yılda bir defa içi temizlenir. Eğer sistemde su akışı normal değilse ve fazla pislik varsa filtrenin muayyen aralıklarla kontrol edilerek temizlenmesi ve daha sonra yılda bir defa temizlik işleminin tekrarlanması tavsiye edilir. Periyodik olarak filtreyi kontrol etmek aşağıda bulunan şekilde de görüldüğü gibi çok kolaydır.

      
      
      
   
 


  


     
 


                                                   
   


İçeriğe dön