Petek Temizleme,petek temizliği izmir,kalorifer kombi petek temizleme - SUTES- su kaçağı izmir,su kaçağı tespiti izmir,su tesisatçısı izmir,su tesisatı,izmir tesisat,petek temizleme,petek temizliği,su kaçakları,tuvalet tıkanıklığı açma izmir

Elektronik Cihazlar ile Su Kaçağı Kalörifer Kaçağı Kırmadan Tespit Su Kaçak Onarım Kimyasalları ile Kırmadan Tamir,Kalorifer Kombi Petek Temizleme - (0538) 785 31 91
İçeriğe git

Petek Temizleme,petek temizliği izmir,kalorifer kombi petek temizleme

Kombi Petek Temizleme
Kalorifer  Petek Temizleme
Kış aylarının gelmesi ile birlikte ısınma sorunları
Doğalgaz faturanız yüksek geliyorsa
Yüksek fatura ödemenize rağmen ısınamıyorsanız
Peteklerinizin üstü ısınıyor altı ısınmıyorsa
Peteklerinizden istenmeyen sesler geliyorsa
Kaloriferler yanmasına rağmen evde battaniyeye sarılıp oturuyorsanız
BİZİ ARAYIN
Özel makina ve Kimyasallar ile evinizi kirletmeden pisletmeden banyoya kurduğumuz sistemle peteklerinzin içindeki çamurlaşmış tortulaşmış kireç tutmış suları boşaltıp kimyasallı sular ile peteklerinizi tek tek temizliyoruz ve tesisatınıza yeni su basıp havaların alıp sistemi çalıştırıp teslim ediyoruz
kalorifer petek temizleme,petek temizleme izmir,petek temizliği izmir

0538 785 31 91
İDDİA EDİYORUZ BİZ ISINMAYAN PETEKLERİNİZİ ISITIYORUZ   
petek temizleme
Petek Temizleme
Yaz mevsiminin vermiş olduğu rehavetten sonra sonbaharın gelmesi, kışın kapıda olduğunun en büyük habercisidir. Kış aylarında en büyük problemlerden bir tanesi ise ne yazık ki ısınma problemidir. Kabarık gelen faturalara rağmen evin yeterince ısınmamasından şikâyetçi olan vatandaşlar, eğer oturdukları alanda ısı yalıtım sistemi yoksa ilk etapta bunun teminini sağlayarak problemlerini çözmeye çalışacaktırlar. Isı yalıtım işlemlerinden sonra da yine aynı problemle karşılaşanlar sorunun kombilerde ve peteklerde olduğunun farkına varacaktırlar.
Peteklerin yeterince ısınmaması ya da belirli bir kısmının ısınıp, belirli bir kısmının soğuk kalması gibi nedenlerden ötürü ısınma problemi yaşayan kişiler; peteklerinde hava problemi olduğunu düşünüp, kendileri bu sorunu çözmeye çalışacaktırlar. Fakat bu durumunda sorunu kısa bir süreliğine çözdüğünü göreceklerdir.
Petek Temizliği
Kombiden çıkan ve peteklere giden borularda ve aynı zamanda kombinin de içerisinde meydana gelen bazı tıkanıklıklar bu sorunlara yol açmaktadır. Yaşanan bu tıkanıklıklar sebebiyle peteğin yeterince ısınmadığı bilinen bir nedendir. Bu sorunu aşmak için makine ve kimyasallı petek temizleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Bu işlem yapılırken şunlara dikkat edilmelidir:
Kullanılan sistemin içerisinde çok fazla kireç varsa ve kireç birikme olasılığı fazlaysa, radyatör temizliği en az 3 yılda bir tekrarlanmalıdır.
  • Isıtma işleminden sorumlu olan boruların içerisinde gereğinden fazla aşınma söz konusuysa asitli ilaçla temizleme işleminden kesinlikle kaçınılmalıdır.
  • Radyatör temizleme işlemi asitli ilaçlama yöntemi ile gerçekleştirilecekse; temizleme işlemi sonlandırıldıktan sonra peteklerin ve peteğe giden boruların içerisindeki asit tümüyle temizlenmelidir. Zira petek içerisinde bu asitli ilaçtan kalırsa, ilerleyen zamanlarda kombinin basıncı yükselecektir. Bu da tehlike arz edecektir.
     
    Bu işlemler gerçekleştirilirken peteklerin vanalarının kapalı durumda olması gerekmektedir. Ayrıca petek ve kombiye kullanılacak olan asitli ilacın miktarı profesyonelce hesaplanmalıdır. Bunun için de evin içerisindeki alana ve peteklerle boruların uzunluklarına bakılmalıdır. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak hesaplamalar yapılmalıdır. Bu sayılan hususlar dikkate alınmadığı taktirde petek, kombi ve bunlarla bağlantısı olan borularda asite bağlı aşınmalar meydana gelecektir.
    Gerçekleştirilecek olan kimyasal temizleme işleminin; işlerini yapmayı bilen kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Zira ince hesaplara ve dikkate dayalı bir iştir. Sonuçları iyice hesaplanmalıdır. Asitli temizleme yapılması gereken yerlerde asitli ilaç uygulaması, uygun olmayan yerlerde de asitsiz temizlemeler gerçekleştirilmelidir.Temizleme işlemi gerçekleştirildikten ve borulardaki ilaçlar tamamen temiz su ile durulandıktan sonra peteklerinizin ve kombinizin çok iyi çalıştığını göreceksiniz. petek temizleme,petek temizliği,petek temizleme izmir,petek temizliğinin önemi,petekleri temizletin kışı rahat geçirin
    İçeriğe dön