Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır - SUTES- su kaçağı izmir,su kaçağı tespiti izmir,su tesisatçısı izmir,su tesisatı,izmir tesisat,petek temizleme,petek temizliği,su kaçakları,tuvalet tıkanıklığı açma izmir

Elektronik Cihazlar ile Su Kaçağı Kalörifer Kaçağı Kırmadan Tespit Su Kaçak Onarım Kimyasalları ile Kırmadan Tamir,Kalorifer Kombi Petek Temizleme - (0538) 785 31 91
İçeriğe git

Ana menü:

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır

Su Kaçak
su tesisatında kaçak olduğu nasıl anlaşılırSu Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Bir su sızıntısının erken tespit edilmesi size para kazandırabilir ve olası bir felaketi önleyebilir. Burada sızıntı tespitinden sonra işinin ehlilerine ulaşmanızı gerektiren bazı işaretleri sıraladık..
1 - Su Sayacınızı Kontrol Edin
Sıhhi tesisatınızın bir bölümünde sızıntı olup olmadığını anlamak için en iyi yollardan biri su sayacını kontrol etmektir. Bunu yapmak için, önce evinizdeki tüm suyu kapatmanız gerekecek. Tüm muslukları kapatın ve bulaşık makinesinin ve çamaşır makinesinin çalışmadığından emin olun. Sonra, sayacı izle ve değişmeye başlayıp başlamadığını görün. Ediyorsa, muhtemelen hızlı hareket eden bir sızıntısı var. Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır? Metre hemen değişmezse, iki saat bekleyin ve tekrar kontrol edin. Tüm suyun kapalı olmasına rağmen değişmişse, yavaş bir sızıntıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Kaçak sayaçtan sonra, hatta yeraltından sonra da olabilir. Metrenin ardındaki tüm borulama ev sahibinin sorumluluğunda olduğunu unutmayın.
2- Kullanımınıza Bakın
Kış su kullanımınızı kontrol ederek evinizin herhangi bir yerinde sızıntı olup olmadığını öğrenmeniz gerekebilir. Faturalarda farklı artan bir kullanım miktarı görüyorsanız, sıhhi tesisat sisteminizde büyük bir sızıntı sorununun olması muhtemeldir. Su tesisat kaçağı faturalara bakara da anlaşılabilmektedir.
3- Faturanızı İzleyin
Faturanız sürekli yükselirse ancak su kullanım alışkanlıklarınız değişmedi ise, sızıntı sorumlu olabilir. Son birkaç aydaki faturaları toplayın ve düzenli bir artış olup olmadığını görmek için bunları karşılaştırın. Su faturanızın ayda bir aynı aralıkta kalması gerekir.Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır? Unutmayın, borularınızın bir kısmı zemin altında olabilir. Sisteminizin bu bölümünde asla sızıntı tespit etmeyebilirsiniz, ancak onlar için her zaman ödeme yaparsınız. Profesyonel bir tesisatçıya tüm boruları ayrıntılı bir şekilde kontrol ettirmek en iyisidir.
4- Biraz Yiyecek Boyası Alın
Tuvaletler, su kullanımınızın yüzde 30'unu oluşturabilir, bu nedenle, düzgün çalıştıklarından emin olmak için kontrol etmelisiniz. Sızıntıları test etmek için, tuvalet tankına bir kaç damla yiyecek boyası ekleyin ve 10 dakika bekleyin. Renk tankınızda görünüyorsa, suyun depodan boşaltma haznesine su akmasına izin veren bir sızıntı var.
5 - Sağduyu Kullanın
Dolapların arkasında ve havzaların altında düzenli olarak bir sızıntı olduğunu gösteren küf veya kötü koku belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Sızıntıları veya potansiyel problemleri kontrol etmek için profesyonel bir tesisatçıya evinizin yıllık denetimini yaptırmayı düşünün.
Eviniz 25 yaşın üzerindeyse özellikle dikkatli olun; sıhhi tesisat sistemi ömrünün azalan tarafında olabilir. Su ısıtıcısı, pompalar, çamaşır makinesi hortumları ve valflarındaki ulaşılabilir bağlantıların oksidasyon veya renk değişikliği açısından inceleyin. Bunlar yavaş bir sızıntının net belirtileridir.
Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır? Sıhhi tesisat sisteminizde herhangi bir sızıntı olduğundan şüphelenirseniz, mümkün olan en kısa sürede onarım yapmak için bir yetkili çağırın. Kötüleşene ve ellerinizde gerçek bir karmaşa ile sonuçlanıncaya kadar beklemeyin.
Mesleki Rehberliğe Mi İhtiyacınız Var?
Firmamız uzman ekibi, su kaçaklarında, tesisat onarımlarınızda her zaman yardımcı olmak için buradalar. Bize bir telefon açarsanız sızıntıyı sizin yerinize takip eder ve gerekli onarımları yaparız. Su kaçağı bulma İzmir firmamız sizlere birinci sınıf hizmet sunarak sorunlarınızı kısa sürede çözmektedir.
 
Yandex.Metrica
Sutes İzmir Manisa İstanbul ve tüm Ege de, Bilgisayarlı Sistem ve Elektronik Cihazlar ile Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti,STS Su Kaçak Kimyasalları ile Kırmadan Su Kaçağı Onarımı, Makina ve Kimyasallar ile Evinizi Kirletmeden Kalorifer Kombi Petek Temizliği, Kameralı Sistemler Tıkanıklık Görüntüleme ve Robotlu Sistemler ile Kırmadan Tuvalet tıkanıklığı,Mutfak Tıkanıklığı,Kanalizasyon Tıkanıklığı açma Servisi
İçeriğe dön | Ana menüye dön